(+371) 67 464 999KONTAKTI
0prece(s)

Grozs ir tukšs.

Prece pievienota grozam.

Skursteņslauķis, 1 Lats

Īss apraksts

Monētas priekšpuse (averss): Centrā Latvijas lielā valsts ģerboņa attēls, zem tā gadskaitlis 2008. Monētas augšā puslokā uzraksts LATVIJAS, apakšā - REPUBLIKA.

Monētas aizmugure (reverss): Centrā skursteņslauķis, augšpusē pa kreisi puslokā uzraksts LATS, lejasdaļā pa kreisi - skaitlis 1.

Monētas josta: Divi uzraksti LATVIJAS BANKA, atdalīti ar rombveida punktiem.


****************************
Piedāvājam iespēju iegādātās monētas uzglabāt un sistematizēt albumos, atvilknēs vai kastēs, kas īpaši paredzēti dažādu kolekciju veidošanai. Aksesuāri ir palīglīdzeklis visdažādāko kolekciju izveidošanai, uzglabāšanai, sakārtošanai un eksponēšanai! Lūdzam skatīties saistās preces vai jautājiet mums!
€2,00

Pieejamība: 39 ir noliktavā

Details

Laimes nesējs, veiksmes simbols - tas, protams, ir skursteņslauķis! Ar spožām pogām rotātais melnais kamzolis, melnais cilindrs un raksturīgie darbarīki veido neaizmirstamu tēlu. Skurstenis ir ceļš, pa kuru no mājas izkļūst sārņi un sodrēji. Katra pavarda siltumam un drošībai vajadzīgs sargs, kas ļauj liesmām būt gaišām un draudzīgām. Uguns varas atblāzma tās drošā ceļa sarūpētāja grūtā darba augļiem pievieno brīnumdzirksti - sapņu piepildīšanās apsolījumu. Seja atplaukst smaidā katram, kas savā ceļā sastop jumtu valdnieku, un jau tas vien dienu dara gaišāku. Bērnības atmiņas, pasaku tēls, dzirksteles, kas mirdz kā zvaigznes, stāsts par labām domām un labiem darbiem... Gadumija ir brīnumu gaidīšanas laiks. Lai skursteņslauķim pietiek laimes, ko dāvāt ikvienam no mums! (Avots: Latvijas Banka)

Papildus informācija

Veids Jubilejas monētas
Materiāls Vara un niķeļa sakausējums
Izcelsmes valsts Latvija
Nominālvērtība 1 Lats
Mākslinieks Daina Lapiņa (grafiskais dizains), Laura Medne (plastiskais veidojums)
Kalta 2008. g. Rahapaja Oy (Somija)
Diametrs 21.75 mm
Svars 4.80
Kapsula
Sertifikāts