(+371) 67 464 999KONTAKTI
0prece(s)

Grozs ir tukšs.

Prece pievienota grozam.

Sniegavīrs, 1 Lats

Īss apraksts

Monētas priekšpuse (averss): Centrā Latvijas lielā valsts ģerboņa attēls, zem tā gadskaitlis 2007. Monētas augšā puslokā uzraksts LATVIJAS, apakšā - REPUBLIKA.

Monētas aizmugure (reverss): Centrā - sniegavīrs ar slotu, monētas lejasdaļā pa kreisi - skaitlis 1, no tā pa labi - uzraksts LATS.

Monētas josta: Divi uzraksti LATVIJAS BANKA, atdalīti ar rombveida punktiem.


****************************
Piedāvājam iespēju iegādātās monētas uzglabāt un sistematizēt albumos, atvilknēs vai kastēs, kas īpaši paredzēti dažādu kolekciju veidošanai. Aksesuāri ir palīglīdzeklis visdažādāko kolekciju izveidošanai, uzglabāšanai, sakārtošanai un eksponēšanai! Lūdzam skatīties saistās preces vai jautājiet mums!
€2,00

Pieejamība: 40 ir noliktavā

Details

Ziemeļu puslodes rietumu kultūrā sniegavīrs ir Ziemassvētku un ziemas simbols, kas bieži attēlots Ziemassvētku apsveikuma kartītēs. Sniegavīru velšanas tradīcijas aizsākumi meklējami viduslaikos Eiropas pilsētu ielās. Kūstošs sniegs ir obligāts šā procesa priekšnoteikums. Sniegavīra rotāšanā ir daudzas gadiem veidotas metodes, parasti degunam izmantojot burkānu vai koka gabaliņu, acīm - ogles, pogām - akmentiņus vai zariņus, bet rokās liekot spieķi, nūju vai slotu. Par galvassegu bieži kļūst spainis vai katls, reizēm tiek lietotas arī pašu drānas. Pasaulē vislielākais zināmais sniegavīrs tapis 1999. gada februārī ASV, bet prieku ikvienam, sevišķi bērniem, sagādā katrs sniegavīrs - gan tradicionālās formās veidots, gan pavisam mazs un tomēr dūšīgs. Sniegavīra aiziešana atstāj miklumu acīs un gaidpilnas pavasara nojautas. Monētas reversā sniegavīrs ar šallīti ap kaklu un spaini cepures vietā tur rokā slotu kā sava čakluma un darbošanās prieka apliecinājumu.

Papildus informācija

Veids Jubilejas monētas
Materiāls Vara un niķeļa sakausējums
Izcelsmes valsts Latvija
Nominālvērtība 1 Lats
Mākslinieks Daina Lapiņa (grafiskais dizains), Ligita Franckeviča (plastiskais veidojums)
Kalta 2007. g. Münze Österreich (Austrija)
Diametrs 21.75 mm
Svars 4.80
Kapsula
Sertifikāts