Kā jau Eirozonas dalībvalsts ikdienā saskaramies ar visdažādākajām eiro monētām. Ikdienā caur mūsu rokām iziet neizmērāms daudzums monētu. Kaut vai pie veikala kases. Dažreiz nemaz neapzinoties tiek atdotas vai pretī saņemtas retākās eiro monētas ar daudz lielāku vērtību nekā norādīts uz pašas monētas! Ne reti gadās, ka šajās pašās veikala kasēs atrodas tik retas eiro monētas kā Sanmarīno 2€ monēta, uz kuras attēlots Bartolomeo Borghesi.

Arī mēs kopš pašiem pirmsākumiem cītīgi esam pētījuši savu maku saturus, un nupat jau ir izveidojušās kolekciju kolekcijas, kas tiek atjaunotas ar jaunākām/svaigākām monētām! Iesakām arī Tev - apskaties, no kādas vietas ir atceļojušas Tavas eiro monētas un vai to starpā nav kas interesants?

Eiro kolekcionēšanai pie mums ir sarūpēta vesela sadaļa ar lapām, albumiem, etvijām un kapsulām, bet iepazīstināsim ar mūsu bestselleriem!

Kapsulu komplekts eiro monētām, kas paredzēts vienam eiro monētu komplektam no 0.01€ līdz 2€ monētām - starp citu, dotajā brīdī ar lielisku atlaidi - 8 kapsulas tikai 1.78€. Šīs kapsulas var ievietot gan albumos, gan etvijās, gan kastēs.
Kapsulu komplekts

Spied uz attēla

Vispiemērotākās lapas eiro monētām, kuras ērti var ievietot jebkurā albumā ar 4 gredzenu mehānismu. Šīs lapas ir viegli izņemt un ielikt, tādā veidā radot iespēju variēt ar kolekcijām un albumiem, neaiztiekot pašas monētas.
OPTIMA M40 paredzēta 40 monētām jeb 5 eiro monētu komplektiem, precīzāk, monētām līdz 26 mm Ø. Lapas monētu uzglabāšanai ir izgatavotas no izturīga, caurspīdīga un skābju nesaturoša materiāla. Lapām ir izvelkamas kabatiņas dažādos izmēros, kas nodrošina monētu drošu uzglabāšanu. Tās ir pasargātas no mitruma un gaisa nelabvēlīgās ietekmes un, apskatot vai kārtojot albumu, tās nekrīt ārā. Ērti apskatīt monētas no abām pusēm.
Optima M40
Spied uz attēla
OPTIMA albums eiro monētām
Spied uz attēla

Savukārt, NUMIS NH 24 ar 24 vietām paredzētas 3 monētu komplektiem. Ir arī paredzēta vieta, kur ievietot attiecīgās valsts karodziņu vai nosaukumu pie konkrētā komplekta.
NH24Spied uz attēla
Eiro monētu albums NUMIS
Spied uz attēla

Pielīmējamie valstu karodziņi marķēšanai patiesībā ir pievienojami gan albumiem, gan lapām, gan kapsulām - tie palīdz vieglāk orientēties kolekcijās, kā arī tās ērtāk sakārtot. Uzlīmju komplektā iekļauti Eirozonas valstu nosaukumi, karogi, uzlīmes ar sējumu numuriem (I - XXI) un gadiem (1999-2024), kā arī 2 Eiropas karodziņi.
Uzlīmju komplektsSpied uz attēla

Viens no simpātiskākajiem eiro kolekcijas uzglabāšanas un prezentēšanas veidiem ir VISTA eiro monētu albums komplekts. Albuma vāki ir izgatavoti no mākslīgās ādas tumši zilā krāsā ar Eiropas kartes un veco Eiropas valstu karogu apdruku. Katra albuma komplektācijā ietilpst 6 īpašās kartona monētu lapas 12 valstu eiro monētu uzglabāšanai (katrā lapā 2 valstis). Albuma lapas ir izgatavotas no izturīga un skābju nesaturoša materiāla. Sējums Nr. 1 paredzēts “Vecajām eirozonas valstīm”: Beļģija, Vācija, Īrija, Spānija, Grieķija, Francija, Itālija, Luksemburga, Nīderlande, Austrija, Portugāle un Somija. Sējums Nr. 2 paredzēts “Jaunajām eirozonas valstīm”: Bulgārija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Malta, Polija, Rumānija, Slovākija, Slovēnija, Čehija, Ungārija, Kipra.
VISTA albumu komplekts
Spied uz attēla

Līdzīga tipa VISTA albums ir arī  2 € monētām. Albumā iekļautas 4 īpašās lapas, kas paredzētas 80 2€ eiro monētām. Lapas ir iespējams papildināt. Komplektā iekļauts arī uzlīmju komplekts ar valstu karogiem un ietvars. Katru gadu katrai dalībvalstij ir tiesības izlaist divas 2 eiro piemiņas (īpašās apgrozības) monētas, kas veltītas valsts, Eiropas vai pasaules nozīmes notikumam. Šo monētu kolekcionēšanai šāds albums arī ir paredzēts.
VISTA eiro monētu albums 2 EuroSpied uz attēla

Ekonomiskāka un vienkāršāka versija šiem iepriekš minētajiem VISTA albumiem (2 sējumi parastajām eiro monētām un albums 2 € piemiņas monētām ) ir līdzīgi jeb kartona veida Euro Collection 2 sējumi “Vecajām” un “Jaunajām” eirozonas dalībniecēm.
Euro coin collection
Spied uz attēla

Tāpat arī 2 € piemiņas (īpašās apgrozības) monētām ir mazliet cenās saprātīgāks variants - 2EURO Special Collection, kas dod iespēju kolekcionēt un savietot šīs monētas.
Euro coin collection 2 eur
Spied uz attēla

Tomēr visejošākais jeb bestsellers ir šis albums. Varbūt pievilcīgā dizaina, ērtā pielietojuma, vieglās pārskatāmības dēļ? Vai vienkārši tāpēc, ka tas ir ideāls dāvināšanai. It īpaši, cilvēkiem, kam viss jau ir :) Kā arī - izmaksu ziņā, izdevīgs variants! Tajā monētas paredzēts vienkārši iespiest.
Euro Coin Collection All in One - albums paredzēts 26 valstu eiro monētām - kopā 208 monētas. Par valstīm, kas pievienosies eirozonai, arī ir padomāts, jo albumā ir brīva vieta nākamajai eirozonas dalībniecei!
Euro Coin Collection All in OneSpied uz attēla

Kolekcionāru ērtībai arī tiek izdoti ikgadējie katalogi, kas ietver visu informāciju par eiro monētām un banknotēm, sākot ar 1999. gadu - monētu un banknošu krāsaini attēli, katra gada apgrozījuma monētu atainojums, jubilejas un piemiņas monētas, papildus informācija par eiro vēsturi, visu svarīgāko drošības elementu uzskaitījums un informācija par cenām. Lai arī 2019. gads ir tikai sācies - ar nepacietību gaidām 2020. gada katalogu! Spied uz attēla

Šie bija speciāli eiro produkti, bet, protams, ka piedāvājumā ir arī daudz dažādu cita dizaina albumu un etviju, kas paredzēti eiro monētu kolekcionēšanai.