Iepriekšējā rakstā, apskatot pareizu monētu uzglabāšanu, secinājām, ka visprātīgāk tās uzglabāt kapsulās. Lai arī salīdzinoši dārgs veids, bet noteikti visdrošākais un saudzīgākais ilgtermiņā. Pašām vērtīgākajām monētām var izmantot kapsulas, bet mazāk vērtīgām izvēlēties lētākus uzglabāšanas veidus.

Svarīgākais ir pašu monētu uzglabāt atbilstošos apstākļos - tālākā izvēle ir katra kolekcionāra personīgā izvēle. Tās iespējams ievietot albumos, kastēs, etvijās vai vitrīnās. Mūsuprāt, albumus ir viegli savietot plauktos, tādejādi monētu kolekcijas būs kompakti sakārtotas. Tām būs nodrošināta labvēlīga un saudzīga vide, tajā pat laikā Jums būs iespēja vienmēr kādam izrādīt savu kolekciju bez sarežģījumiem un liekas krāmēšanās.

Mūsdienās albumu izvēle ir ļoti plaša - gan izmēru, gan dizaina ziņā. Tomēr jāņem vērā, ka albumi ir dažādi - tie var būt ar speciālu ietvaru albumam, tie var būt ar speciālām, bieza kartona lapām, kurās monētas jāiespiež (attēlā),
Lapa VistaSpied uz attēla

kā arī ar šādām speciālām caurspīdīgām, plastikāta lapām, kurās ievietot monētas (attēlā).
NH20Spied uz attēla

Albumam ir jābūt parocīgam un monētu drošam. Mūsuprāt, vislabāk ir monētas (holderos, kapsulās vai bez nekā) ievietot tām paredzētās caurspīdīgās plastikāta lapās, kas, savukārt, tiek ievietotas albumos ar četru stiprinājumu mehānismu. Lapas šajos albumos turas stabili, neizkrīt, un vienā albumā iespējams kombinēt dažādas lapas - dažādu monētu, kapsulu izmēriem, lapas banknotēm u.c. Tomēr jāņem vērā, ka lapu un albumu kombinācijas mēdz atšķirties un visas lapas nederēs visiem albumiem. Kā arī - ir rūpīgi jāizvērtē, kādas albumu lapas iegādāties, ja ir paredzēts monētas ievietot lapās bez kapsulām. Lapas ir no speciāla caurspīdīga materiāla, kas dod iespēju monētu apskatīt no abām pusēm, to neizņemot ārā. Katrai monētai lapā paredzēta maza kabatiņa, lai to var ērti ievietot. Ja lapa nav pareizi piemeklēta vai laika gaitā tās materiāls ir zaudējis savu funkciju, monētas var izkrist, vai šļūkāt pa kabatiņu un zaudēt savu vērtību.

    Piedāvājumā ir albumi, kuros iespējams pašam ievietot nepieciešamās lapas, nepieciešamajos izmēros (attēlā). Lapu ietilpība mainās atkarībā no kolekcionēto priekšmetu biezuma.


Spied uz attēla

Daudziem albumiem līdzi nāk arī ietvari (piemērs attēlā).

Spied uz attēla

Albums, kas sevī spēj noturēt līdz pat 80 lapām (attēlā).

Spied uz attēla

Albumus iespējams arī marķēt, lai būtu vieglāk sakārtot un sistematizēt kolekciju (piemērs attēlā).
Spied uz attēla

Mazliet ekstravagantāki ir dabīgās ādas albumi, kas vizuāli, protams, ir simpātiski un arī dārgāki, bet funkcijas gan pilda kā jau visi albumi.

Spied uz attēla

Albumi var būt arī tematiskie, kas mūsu gadījumā lielākoties ir EIRO. Dažu pat var pārsteigt eiro monētu dažādība eirozonā. Arī eiroalbumu piedāvājums ir dažāds - visnopietnākais ir Optima Classic albums, kurš atšķiras tikai ar to, ka dizains ir pielāgots eiro tēmai un komplektā nāk 5 lapas.

Spied uz attēla

Lai arī šis ir noteikti drošākais variants no speciālajiem eiro monētu albumiem, Collector favorīti vizuāli ir citi albumi - izmaksu ziņā izdevīgāki un, mūsuprāt, interesantāki - Eiro Coin Collection specializētie albumi, kas ir ideāli kolekcijas prezentēšanai. Tomēr jāņem vērā, ka šāda tipa albums monētu nepasargās no apkārtējās vides un pārējiem monētu ietekmējošiem apstākļiem (skatīt: Monētu kopšana un uzglabāšana ).

Visaptverošais Euro Collection All In One ar paredzētu vietu 25 eirozonas valstīm + 1 nākamo eirozonas dalībnieci. No klientu puses vērtēts kā vislabākais variants dāvanai cilvēkam, pat gadījumā, ja viņam jau VISS ir.
Euro Coin Collection All in One
Spied uz attēla

Līdzīga tipa albums ir arī 2-eiro monētu kolekcijas albums, kas spēj ietvert līdz pat 57 2-eiro monētām.
Euro coin collection 2 eur
Spied uz attēla

Mazliet netradicionālāks albuma noformējums jeb kabatas albums, kas vairāk paredzēts kā “maiņas” albums, dodoties uz kādu kolekcionāru pasākumu vai sanāksmi. Šāda tipa albums noteikti nav pielietojams ilgtermiņā.
Pocketeuro
Spied uz attēla

Tomēr šādi kabatas albumiņi tiek ražoti arī Latvijā ar īpaši skaistu un daudzveidīgu dizainu, kas dod tam papildus pievienoto vērtību.
Latvijas monētas
Spied uz attēla